EN

Koprodüksiyon

Erler Film'in kurucusu Türker İnanoğlu, sinemanın ülkeler arası kültürel alışverişi güçlendirici, halkları kaynaştırıcı bir sanat olduğunun bilinciyle, ortak yapımlara her zaman cesaret ve istekle girişmiş ve İran, İtalya, Yunanistan, Fransa, Hong-Kong ile onlarca koprodüksiyon film yapmıştır. Erler Film, 1960'lı ve 1970'li yıllarda İranlı yapımcılarla ortakyapım olarak onlarca film çekmiştir. Bunlardan ilki başrollerini Cüneyt Arkın ile İranlı yıldız Nilüfer'in oynadığı “Hak Yolu”dur. Bu başarılı filmi diğerleri izler: “Yusuf ile Züleyha”, “Melikşah”, “Hırsız Kız”, “Tahran Macerası”, “İki Esir”, “Güzel Şoför”, “Fadime”, “Yarım Kalan Saadet” “Ferhat ile Şirin”, “İşportacı Kız”, “Kader Bağlayınca”,“Acı Hatıralar”, vb.

Erler Film İtalyan yapımcılarla da ortak çalışmalarda bulunmuştur. Bu işbirliği 1970'lerde “Yumurcak Veda / Torna A Casa Mamma” ile başlar. “Küçük Şahit / Il Piccolo Testimone”, “Küçük Kovboy”, “Kara Murat Şeyh Gaffar'a Karşı / Kara Murat La Belva dell'Anatolia” ve “Kara Murat Denizler Hakimi / Il Malesiano” ile devam eder. Erler Film, İtalyan yapımcı Kunkera ile “Üçkağıtçılar / Che Carambole Ragazzi!”, “Baş Belası / Bob Il Baro” ve “Babanın Evlatları”nı çeker. Kimi filmlerinde İtalyan yönetmenlerle çalışır: Guido Zurli ile “Küçük Şahit”, “Küçük Kovboy”, “Cani”, “Hedef”, “Mücevher Hırsızları”nı; Italo Martinenghi ile “Süpermenler”i çeker.

Aynı dönemde İtalya'da yerleşik Amerikalı yapımcı Dick Randell'la Türk-İtalyan-ABD-Hong Kong ortakyapımı “Karateciler İstanbul'da” filmini veFransız yapımcı-yönetmen Jean Marie Paillard'la “Belalı Tatil / Le Ricain”i çeker. Erler Film, Türk ve Yunan halkları arasındaki kültürel alışverişe hizmet amacıyla, Yunan yapımcılarla da ortak çalışmalarda bulunur. 1970'lerde, Yunan “Cosmos Film”le işletme ortaklığı kurarak “Yumurcak” serisi ve “Ayrılık” gibi filmlerin Yunanistan'da; “Finos Film”le anlaşarak Yunan filmlerinin de Türkiye'de dağıtımını yapar. Erler Film, 2000 yılında da “Epsilon” şirketi ile ortak yapım olarak “Oyunbozan”ı çeker.

Erler Film, zengin ekipman parkı, deneyimli ekibi ve ortak yapımlar konusundaki engin tecrübesiyle, uluslararası prodüksiyonlar için sonsuz seçenekler sunan doğal bir set alanı olan Türkiye'de çekilecek yapımlar için gelecek koprodüksiyon tekliflerini değerlendirerek hizmet vermeye hazırdır.

Koprodüksiyon teklifleriniz için 0 216 425 12 50 nolu telefon, 0 216 425 12 69 no'lu fax ve info@erlerfilm.com e-posta adresinden temasa geçebilirsiniz.