AKASYA DURAĞI

174. Final Bölüm Fragmanı

 

174. Final Bölüm Özeti

Osmanlar sabah uyanırlar, Hayri bir telaş eve girer ve taksinin çalındığını söyler, taksiyi Hüseyin Dede almıştır ve yolda kadınlara laf atmaktadır bu sırada taksiyi çarpar.Karakola düşen Dedeyi Osman karakoldan alır, Dede hala evlenmek istemektedir.

Mafya’nın adamı Sinan’ın taksisine biner ve inerken cüzdanını düşürür, Sinan cüzdanı vermek üzere adamın yanına gider ve adamın at yarışının tüyolarını birine verdiğini duyar ve atların ismini not alır.Sonrasında hemen ganyan bayii ne gidip not aldığı atları oynar.Sinan büyük parayı kazanır parayı tahsil eder ve mafya Sinan’ın peşine düşer. Sinan paraları alır herkes evde toplanır ve at yarışından kazandığını anlatır. Gülbin’i yanına alır ve yemeğe giderler..Mafya durağa gelir ve Ali Kemal’i kandırıp evinin adresini alırlar. Eve gelen mafyaya kapıyı Güven açar Güveni bayıltıp kaçırırlar.Sinan’ı ararlar ve Güveni öldüreceklerini söylerler Sinan öldürün der mafya şaşırır. Sonrasında eve gidip Şaziment’i kaçırırlar ve yine Sinan’ı ararlar Sinan yine sizde kalsın der.Şaziment mafyaya mekanlarını temizletir ve mafyanın burnundan getirir.Mafya Sinan’ı tekrar arar ve bu sefer Gülbin annesinin ve kardeşinin kaçırıldığını duyar.Karakola gidip olayı anlatırlar ve yer tespiti yaparlar.Şaziment bu seferde mafyaya market siparişi vermektedir bu sırada polisler gelir ve Güven ve Şaziment’i kurtarırlar.At yarışı hileli olduğu için parayı geri iade etmek zorunda kalır ve Sinan herkesten dayağı yer.

İpek ev işlerine yetişemez ve Emre’yle ev işlerini paylaşma kararı alırlar.Emre ne yapacağını bilemez ve duraktakilere danışır Seyit Emre’ye akıl verir ve beceriksizmiş gibi yapmasını söyler.Emre evde temizlik yapacağım diye önüne geleni devirir kırar ve İpek bırakmasını ister Emre yırttım diyerek televizyonun karşısına geçer ve ev işinden kurtulur.

Nuri Baba işi bırakıp Eleni’yle beraber Yunan adasına yerleşme kararı alır ve durağı bir arkadaşına devreder.Duraktakiler Nuri Baba’nın arkadaşının burnundan getirirler ve adamın hiçbir söylediğini dinlemezler.Durakta iyice şamata yaparlar.Yeni sahibi çıldırtırlar.Yeni sahip herkesi tek tip giydirmiştir ve yaka kartları taktırmıştır, başa çıkabilmek için adama tuzaklar kurmaktadırlar. Kasaya yılan koyarlar, durağa dansöz getirirler,birini öldürüp çuvala koyduklarını söylerler durağı arayıp karakoldan arıyor gibi yaparlar ve adam duraktakileri şikayet eder bunun üstüne iyice gözünü korkuturlar. Adam durağı devralmaktan vazgeçer sonrasında adam yanına polisleri alarak durağa gelir ve cinayet işlendiğini söyler gösterdiği yerlerden çıkan kol ve bacaklar vitrin mankenlerine aittir polisler Nuri Baba’dan özür dilerler. Adamla beraber polisler giderler. Duraktakiler Nuri Baba’yı ikna edemezler ve istifa etme kararı alırlar.Bu sırada Nuri Baba gelir ve herkesi durağa ortak etme kararı aldığını söyler. Sinan’da durağa geri dönmüştür